o sztuce i innych zjawiskach
RSS
środa, 31 października 2007
Plan dojazdu i coś na zachetę

Ponieważ sporo osób wybiera sie do Berlina na otwarcie wystawy Roberta Kuśmirowskiego, podaję plan dojazdu do galerii z dworca głównego.

Wysiadacie na Hauptbahnhof i wsiadacie w U-bahn (jakikolwiek) w stronę Ostkreuz, jadąc 1 przystanek do Friedrichstrasse. Tu przesiadacie się do U6 w stronę Alt Mariendorf i jedziecie 3 przystanki. Wysiadacie na Kochstrasse, przy słynnym Checkpoint Charlie. Idziecie ulicą Kochstr, do skrzyżowania z Lindenstr. To jest jakies 500 metrów, punktem orientacyjnym jest wysoki zółty biurowiec Axela Springera z dużym wyswietlaczem na górze. Po przekątnej na tym skrzyżowaniu jest budynek z galerią - Lindenstrasse 35. Trzecie pietro po lewej.

Pojawiły się też liczne pytania o nocleg - w miare mozliwoci tani. Z najtańszych polecam bardzo fajny Hostel Generator Berlin. http://www.generatorhostels.com/polski/ . Nocleg ze sniadaniem własciwie jest tu prawie w cenie sniadania, od 14 do 20 euro. Generator jest w Ost - więc będzie bliżej po wieczornym party.

Info dodatowe: po wernisażu wybieramy się do Kaffee Karma, Sonntagstr 30. To jest przy stacji Ostkreuz, jakieś 300 metrów.

A poniżej cos na przynętę dla tych którzy sie jeszcze nie zdecydowali. Pozdrawiam i obiecuje, że po wernisażu wrócę do obowiązków blogowych.

 

 

Robert Kuśmirowski, DATAmatic 880, fotgrafia

11:36, ichweissnicht
Link Komentarze (1) »
sobota, 27 października 2007
Zapraszam

 

02:51, ichweissnicht
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 października 2007
Pytania
W związku z wieloma zapytaniami co do niedawnych (i przyszlych) wydarzeń w Berlinie, muszę w skrócie objaśnić co następuje. W budynku zwanym roboczo Lindenhaus otwiera się własnie (to proces jeszcze nieskończony) 8 galerii: Galerie Niels Borch Jensen, Galerie Volker Diehl, Konrad Fischer Galerie Berlin (słynna galeria z Dusseldorfu otwiera tu dependance), Galerie Gebr. Lehmann (z Drezna - tez oddział), Galerie Nordenhake (przenosi sie z Zimmerstr.), Galleri Opdahl (Norwegia), Galerie Gregor Podnar (znana Galeria z Ljubliajny), oraz moja - Galerie Magazin.
 
Prapremiera miała miejsce przed artforum. Chcielismy zrobić coś w rodzaju parapetówki - co zamieniło się w techniczne otwarcie budynku. Dość zresztą udane, przyszło naprawde wiele osób. Prawie nikt z nas nie był gotowy ze wszystkim, a głównie z remontami. Jednym udało się zorganizować porządne wystawy (Galerie Nordenhake, Konrad Fischer, Volker Diehl, Opdahl) inni pokazali - wystawę na placu budowy (Baustelleaustellung - Niels Borch Jensen). Inni, zamiast pokazów czy wystaw zrobili party (bardzo miło! Gebr. Lehmann). Gregor Podnar do pustego pomieszczenia przed remontem wstawił cudowną rzeźbę Attila Csörgő - maszynerię, w której z patyczkow za pomocą silniczka i kilkudziesięciu obciążników układały sie na zmianę różne figury geometryczne. (Untitled - 1 tetrahedron + 1 cube + 1 octahedron = 1 icosahedron, 1999). Konrad Fischer zdążył z remontem i otworzył galerię - dependance berlin wystawą Carla Andre. Dokładnie 40 lat temu jego wystawa otwierała dzialaność galerii w Dusseldorfie, więc otwarcie w Berlinie to prezent urodzinowy. Piękna wystawa w pięknej przestrzeni. Ja zorganizowałam pokaz prac video Józefa Robakowksiego pt. Sztuka do bólu. (Oj, boli mnie noga, Moje videomasochizmy, Jestem elektryczny). W pomieszczeniu obok (przyszłe biuro) pokazaliśmy serię pięknych Termogramów. Video Robakowskiego robiło wrażenie - nomen omen - piorunujące (zwłaszcza to Jestem elektryczny). Ponizej zdjecie z projekcji, natomiast zdjecia towarzyskie z otwarcia budynku pokazała juz kronika towrzyska Obiegu, więc juz je pewnie znacie.
 
 
 
W tej chwili galeria ma przerwę techniczną. Jej oficjalne otwrcie nastąpi 3 listopada wystawą Roberta Kusmirowskiego pt DATAMATIC 880. Wystawą tą Robert rozpoczyna dłuzszy cykl, który zakończy się... albo jeszcze nie zdradzę. Sami zobaczycie. Zapraszam !
23:39, ichweissnicht
Link Dodaj komentarz »